Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złoty medal w Mistrzostwach Policji w Pływaniu zdobył funkcjonariusz z Kłodzka

Data publikacji 27.04.2016

Kolejny sukces aspiranta sztabowego Andrzeja Juszczaka funkcjonariusza z kłodzkiej policji. Tym razem policjant złoty medal przywiózł z Mistrzostw Policji w Pływaniu, które odbyły się na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Zawody honorowym patronatem objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublina. Uczestniczyło w nich 72 policjantów, w tym 18 kobiet z jednostek na terenie kraju.

Aspirant sztabowy Andrzej Juszczak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku okazał się najszybszym policjantem w pływaniu, w kategorii Masters II na dystansie 50 m stylem grzbietowym uzyskując złoty medal. Ponadto, w trakcie rozegranych mistrzostw funkcjonariusz zdobył dwa brązowe medale w kategorii Masters II stylem grzbietowym i klasycznym.

Przypomnijmy, że asp. szt. Andrzej Juszczak od 25 lat służy w Policji. Funkcjonariusz posiada na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Poniżej prezentujemy tylko niektóre z nich:
- w 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym - I miejsce,
- w 2011 roku w Kiekrzu zdobył złoty medal, a w ubiegłym roku w Lublinie zajął III miejsce na dystansie 100 m w stylu grzbietowym Masters I i zdobył brązowy medal,
- w lipcu 2012 roku na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kietrzu - II miejsce na dystansie 3.000 metrów,
- w 2015 r. w Mistrzostwach Policji w Pływaniu Andrzej Juszczak zajął I miejsce na dystansie 50 m i 100 m w stylu grzbietowym Masters II i zdobył dwa złote medale. Ponadto uzyskał III miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym w tej samej kategorii wiekowej i zdobył brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

(KWP Wrocław / mm)

  • policjanci na podium
  • zawodnicy udekorowani medalami
  • zawodnicy z medalami w basenie - zdjęcie pod wodą
Powrót na górę strony