Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czujni po służbie

Data publikacji 27.04.2016

Dzielnicowy z koluszkowskiej policji zatrzymał po służbie poszukiwanego, który powinien odbywać karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusz z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zgierskiej komendy również w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch podejrzewanych o kradzież rozbójniczą.

Dzielnicowy z koluszkowskiej komendy, w dniu wolnym od służby  zatrzymał  39–letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym. 26 kwietnia 2016 roku , w dniu wolnym od służby, jeden z dzielnicowych , posiadający doskonałe rozpoznanie wśród osób wchodzących wcześniej w konflikty z prawem, zauważył w rejonie ulicy Brzezińskiej w Koluszkach, poszukiwanego mężczyznę. Od około półtora miesiąca skazany ,poszukiwany był w celu osadzenia w zakładzie karnym, gdzie miał odbyć 12 miesięczną karę pozbawienia wolności. Wielokrotne kontrole policjantów nie tylko w miejscu zamieszkania mężczyzny nie przynosiły oczekiwanego efektu. Osoba ta mając świadomość ciążącej nad nią kary ukrywała się przed organami ścigania. W momencie zatrzymania przez interweniującego policjanta, poszukiwany nie stawiał żadnego oporu, był bardzo zaskoczony. Wezwany patrol, przewiózł mężczyznę do zakładu karnego na terenie Łodzi, gdzie został osadzony.

Sierżant ze zgierskiej jednostki policji w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch przestępców. Nawet po pracy jest się policjantem. Dał temu przykład funkcjonariusz z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z blisko trzyletnim staż pracy w policji, który w ciągu jednej godziny schwytał dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za dokonanie kradzieży rozbójniczej i uszkodzenie mienia.

21 kwietnia 2016 roku zgierscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w połowie marca na terenie z jednego marketów spożywczych w Zgierzu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że do sklepu wszedł młody mężczyzna, który z regału zabrał  dwie butelki markowego alkoholu, a następnie próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar. Widząc to pracownik ochrony ruszył w jego kierunku i chwycił za kurtkę. Gdy sytuacja przeniosła się przed sklep do szarpiących się mężczyzn podbiegł z odsieczą znajomy podejrzewanego, który w kierunku ochroniarza wymierzył kilka ciosów. Ochroniarz próbują ratować się przed uderzeniami puścił złodzieja. Ten w tym czasie przekazał jedną ze skradzionych butelek  „ratującemu go” koledze i obydwaj uciekli.

Dodatkowo pracownicy sklepu poinformowali, że 21 kwietnia 2016 r. doszło do kolejnej sytuacji z udziałem  jednego z wcześniejszych sprawców. Wszedł on w towarzystwie innego kompana na obiekt sklepowy z zamiarem dokonania kolejnej kradzieży. Z uwagi, że obydwaj zostali wypatrzeni przez ochronę, chcieli jak najszybciej opuścić market. Gdy znaleźli się przy drzwiach pracownicy zablokowali mechanizm automatycznego otwierania. Jednak przestępcy sforsowali przeszkodę i uciekli uszkadzający przy tymi drzwi. 

Wszyscy policjanci prewencji i wydziału kryminalnego zostali zapoznani z tymi zdarzeniami i wizerunkami trzech poszukiwanych. Już następnego dnia dwóch z nich zostało zatrzymanych. Wszystko za sprawą policjanta pełniącego służbę w zgierskim Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym, który w czasie wolnym schwytał obu przestępców.

22 kwietnia 2016 r. gdy jechał  ul. Gołębią w Zgierzu dostrzegł jednego z poszukiwanych mężczyzn. Zatrzymał auto i ruszył w kierunku podejrzewanego. Ten poznając policjanta zaczął uciekać. Jednak po chwili był już w rękach funkcjonariusza. 20–latek został obezwładniony i przekazany wezwanemu na miejsce patrolowi. Po tej sytuacji policjant ponownie zasiadł za kierownicą swojego samochodu i odjechał, by załatwiać swoje prywatne sprawy. Jednak kolejna sytuacja pokrzyżowała mu całkowicie plany. Gdy znalazł się kilka ulic dalej wypatrzył drugiego ze sprawców. Ten w ogóle nie zauważył  policjanta dlatego funkcjonariusz mógł spokojnie zrealizować swój plan. Podszedł do podejrzewanego i bez  żadnego oporu go zatrzymał. 20-latek był zaskoczony takim obrotem sprawy. Podobnie, jak jego kompan, trafił do celi.

Trzeci z podejrzewanych został zatrzymany 26 kwietnia 2016 r. przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.

Wszyscy podejrzani mają po 20 lat i są mieszkańcami Zgierza. Usłyszeli zarzuty współdziałania w kradzieży rozbójniczej i uszkodzenia mienia. Dodatkowo policjanci ustalili, ze jeden z nich ma na swoim koncie jeszcze kilka kradzieży sklepowych.

(KWP Łódź /dk)

 

Powrót na górę strony