Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szybka reakcja policjantów uratowała życie mężczyźnie oraz uchroniła od pożaru

Data publikacji 28.04.2016

Dzięki właściwej i szybkiej interwencji policjantów został uratowany mężczyzna do którego udało się dotrzeć z pomocą. Podobnie zdecydowane działanie policjanta uchroniło mieszkańców domu jednorodzinnego od tragedii - jako pierwszy zauważył pożar i ruszył z pomocą.

We wtorek (26.04.16) przed godziną 23.00 do dyżurnego wąbrzeskiej policji zadzwonił zaniepokojony mężczyzna, który poinformował,  że nie może skontaktować się ze swoim kolegą. Policjanci udali się pod wskazany w zgłoszeniu adres sprawdzić czy mężczyzna jest w domu i co się z nim dzieje. Tam stojąc pod drzwiami usłyszeli wołanie o pomoc. Z uwagi na zamknięte drzwi funkcjonariusze podjęli decyzję o ich  wyważeniu. Kiedy  weszli do mieszkania w środku znajdował się leżący na podłodze  86–letni mężczyzna. Policjanci ratując życie mieszkańca Wąbrzeźna natychmiast udzielili mu pomocy przedmedycznej oraz wezwali karetkę pogotowia. Przybyły na miejsce lekarz podjął decyzję o przewiezieniu pacjenta do szpitala w Grudziądzu.

...

Wczoraj (27.04.16) w Boguchwale doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Pierwszym, który zauważył ogień i wezwał pomoc był mieszkający po sąsiedzku policjant. Wraz z krewnym ruszył na pomoc mieszkańcom.

Rozprzestrzeniający się na poddaszu ogień zauważył mieszkający w pobliżu dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Rzeszowie oraz jego krewny. O niebezpieczeństwie mężczyźni powiadomili mieszkańców budynku i natychmiast ruszyli z pomocą pokrzywdzonym. Po upewnieniu się, że wszyscy są bezpieczni, mężczyźni własnymi siłami rozpoczęli gaszenie rozprzestrzeniającego się pożaru prowadząc akcję do czasu przyjazdu straży pożarnej. Podczas gaszenia ognia policjant odniósł obrażenia w postaci poparzenia przedramienia prawej ręki.  Karetką pogotowia został przewieziony do szpitala gdzie udzielono mu pomocy. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne. Okoliczności pożaru będą ustalać policjanci z komisariatu w Boguchwale.

(KWP Bydgoszcz, Rzeszów / mm)

Powrót na górę strony