Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowali plantację, przejęli prawie 2 kg marihuany

Data publikacji 28.04.2016

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację konopi w powiecie inowrocławskim oraz zabezpieczyli niemal 2 kg marihuany i prawie 70 roślin. Zatrzymali 51-latka, który usłyszał zarzuty. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Nad sprawą pracowali policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Zbierali informacje, które mogły doprowadzić ich do nielegalnej plantacji konopi indyjskich. Do działań wkroczyli wspólnie z policjantami z Inowrocławia, we wtorek (26.04.2016r.) w samo południe.

Na posesji 51-latka w niewielkiej miejscowości w powiecie inowrocławskim, zastali kompletnie wyposażoną i działającą w pomieszczeniach warsztatowych plantację konopi indyjskich. Tam policjanci zabezpieczyli 68 roślin, w różnej fazie wzrostu (od 48 cm do 60 cm) oraz aparaturę nawadniającą, oświetlającą i wentylującą pomieszczenia.

Oprócz tego kryminalni zabezpieczyli niemal 1,8 kg marihuany o czarnorynkowej wartości ok. 90.000 złotych. Zabezpieczona aparatura, zapewniająca roślinom dobre warunki wzrostu, warta ok. 30.000 złotych trafiła do policyjnych magazynów.

Jak wynika z szacunku specjalistów z zabezpieczonych roślin można było uzyskać marihuanę o wartości ok. 70.000 złotych.

51-latek został zatrzymany. Jest podejrzany o to, że w celu osiągnięcia korzyści i wprowadzenia do obrotu uprawiał i wytwarzał środki odurzające oraz o posiadanie w tym samym celu znacznych ilości marihuany. Policjanci wnioskowali o jego aresztowanie. 

Teraz kryminalni będą ustalać, kto współpracował z 51-latkiem i jaką rolę odgrywał podejrzany w tym narkotykowym biznesie.

(KWP Bydgoszcz / mm)

  • jedno z pomieszczeń ze sprzętem na plantacji konopii
  • Zabezpieczony sprzęt
  • susz konopi w wiadrach
  • sadzonki konopii
  • plantacja marihuany
  • plantacja konopii

Film Zlikwidiwana plantacja marichuany

Pobierz plik Zlikwidiwana plantacja marichuany (format mp4 - rozmiar 4.29 MB)

Powrót na górę strony