Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat drogowy w taksówce odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 28.04.2016

Wrocławscy policjanci prowadzili czynności w sprawie mężczyzny podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego w wyniku, którego kobieta przechodząca przez przejście dla pieszych poniosła śmierć na miejscu, a idący z nią mężczyzna w związku z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tragiczny wypadek miał miejsce w nocy na jednej z ulic osiedla Sępolno. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia br. na jednej z ulic wrocławskiego Sępolna. Z ustaleń policjantów interweniujących na miejscu wynika, że kierowca osobowego BMW jadąc od mostu Swojczyckiego w kierunku miasta nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił dwie osoby przechodzące przez przejście dla pieszych. Kobieta w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu, a idący z nią mężczyzna został hospitalizowany.

Policjanci decyzją prokuratora zatrzymali kierowcę w celu szczegółowego wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Analiza zabezpieczonych przez funkcjonariuszy materiałów dowodowych pozwoliła na przedstawienie mężczyźnie zarzutu spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Ustalenia policjantów potwierdziły też, że 34-latek był wielokrotnie zatrzymywany za wykroczenia w ruchu drogowym.

Sąd tymczasowo aresztował kierowcę pojazdu na 3 miesiące. Mężczyzna został doprowadzony przez policjantów do aresztu śledczego, który, zgodnie z decyzją sądu, opuścił po wpłaceniu poręczenia majątkowego. Podejrzany ma też zakaz opuszczania kraju i dozór policyjny. 

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony