Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy komendant wojewódzki w Lublinie objął stanowisko

Data publikacji 19.12.2007

Nadinsp. Dariusz Biel oficjalnie objął stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie. Uroczystość wprowadzenie nowego szefa lubelskich policjantów odbyła się w obecności komendanta głównego Policji. Nadinsp. Tadeusz Budzik podkreślił, że podejmując decyzję o powołaniu na to stanowisko nadinsp. Biela wzięto pod uwagę przede wszystkim kryterium profesjonalizmu i jego dotychczasowych osiągnięć.

Dzisiaj o godzinie 14:00 w obecności komendanta głównego Policji nadinsp. Tadeusza Budzika odbyła się uroczystość przekazania obowiązków lubelskiego komendanta wojewódzkiego nadinsp. Dariuszowi Bielowi. W uroczystości wzięli udział komendanci miejscy i powiatowi z województwa lubelskiego, kadra kierownicza KWP w Lublinie, a także zaproszeni goście m.in. wojewoda lubelski, marszałek województwa, prezydent Lublina, a także przedstawiciele służb mundurowych.

„Podejmując decyzję o powołaniu na stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego Policji nadinsp. Dariusza Biela wzięto pod uwagę przede wszystkim kryterium profesjonalizmu i dotychczasowych osiągnięć” – powiedział na dzisiejszej uroczystości komendant główny Policji. Nadinsp. Tadeusz Budzik życzył obejmującemu stanowisko lubelskiego komendanta wojewódzkiego nadinsp. Bielowi przede wszystkim sukcesów w kierowaniu jednostką.

Nadinspektor Dariusz Biel wstąpił do służby w 1980 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w pionie prewencji w Katowicach. Później pełnił m. in. funkcję komendanta powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej. W latach 2001-2004 był komendantem wojewódzkim Policji w Opolu, a od 24 maja 2004 r. komendantem wojewódzkim Policji w Rzeszowie. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2004 r.). Jest magistrem administracji - absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (1988 r.). Ukończył podyplomowe studia z zakresu zarządzania jakością w administracji publicznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 18 grudnia 2007 roku lubelski komendant wojewódzki. Żonaty, ma 19-letnią córkę. Pasjonuje go sport, czynnie uprawia tenis, pływanie, piłkę nożną, uprawia turystykę rowerową.

Film Nowy komendant wojewódzki w Lublinie objął stanowisko


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Nowy komendant wojewódzki w Lublinie objął stanowisko (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony