Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał do psa – odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem

Data publikacji 28.04.2016

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. Zwierzę z ciężkimi ranami trafiło do schroniska, gdzie udzielono mu pomocy. Podczas badań stwierdzono, że piesek kilkukrotnie został postrzelony z wiatrówki. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. W styczniu 2016 r. policjanci otrzymali zgłoszenie o psie, który został wielokrotnie postrzelony z karabinku pneumatycznego. Pies z ciężkimi ranami został przewieziony do schroniska, gdzie udzielono mu pomocy weterynaryjnej. Podczas przeprowadzonych badań ustalono, że pies kilkukrotnie został postrzelony z wiatrówki.

W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci ustalili oraz zatrzymali w tej sprawie podejrzanego mężczyznę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Nowogrodziec. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Już usłyszał zarzut znęcania się na zwierzęciem. Za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 12 lat pozwolenia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony