Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania policyjne drogówki w Kostrzynie

Data publikacji 28.04.2016

Gorzowska drogówka od rana prowadzi kontrole w Kostrzynie nad Odrą. Sprawdzane są dokumenty, stan techniczny pojazdów czy też trzeźwość kierujących. Już podczas pierwszej godziny policjanci nałożyli mandaty karne i zatrzymali dowody rejestracyjne.

Czuwanie nad bezpieczeństwem na drogach jest jednym z najważniejszych zadań postawionych przed policją. Społeczeństwo oczekuje konkretnych działań, które przełożą się na wyraźną jego poprawę. Ważne jest przeświadczenie kierowców i pieszych, że służby czuwają nad ich bezpieczeństwem na drodze, a w razie potrzeby mogą zawsze liczyć na skuteczną i fachową pomoc policji.

Reakcja na łamanie przepisów, agresywną i niebezpieczną jazdę będzie natychmiastowa i dotkliwa dla osób powodujących zagrożenie w ruchu drogowym. Tylko w I kwartale 2016 roku lubuska policja zatrzymała 440 uprawnień do kierowania. Najczęstszym tego powodem było kierowanie samochodem po alkoholu i przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest natomiast najczęstszą przyczyną wypadków drogowych, dlatego policjanci drogówki każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów. 

Dzisiaj (28.04.2016 r.) gorzowska drogówka prowadzi działania pn. „BLOKADA”. Od rana policjantów ruchu drogowego można spotkać na ulicach Kostrzyna nad Odrą. Mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty, a także stan techniczny pojazdów. W przypadku zauważenia nieprawidłowości mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo policjanci zatrzymują dowody rejestracyjne a za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego - prawo jazdy. Dzisiejsze kontrole policji wspomagane są przez funkcjonariuszy straży granicznej.

Działania podobne do dzisiejszych w Kostrzynie będą prowadzone cyklicznie na terenie całego powiatu gorzowskiego.

(KWP Gorzów Wlkp. / mm)

  • policjant kontrolujący stan techniczny pojazdu
  • policjant kontrolujący stan techniczny pojazdu
  • policjant zatrzymujący pojazd do kontroli
  • policjant wypisujący mandat
  • policjant wypisujący mandat
  • policjat kontrolujący stan trzeźwości kierowcy
  • policjant kontrolujący stan trzeźwości kierowcy
  • policjantka i funkcjonariuszka straży granicznej podczas sprawdzania stanu trzeźwości kierowcy
  • policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli

Film Działania gorzowskiej drogówki w Kostrzynie nad Odrą

Pobierz plik Działania gorzowskiej drogówki w Kostrzynie nad Odrą (format mp4 - rozmiar 14.75 MB)

Powrót na górę strony