Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za czerpanie korzyści z prostytucji

Data publikacji 28.04.2016

Kryminalni z komendy miejskiej w Gdańsku w wspólnie z policyjnymi antyterrorystami zatrzymali trzy osoby w wieku od 34 do 45 lat podejrzane o czerpanie korzyści majątkowych z prostytucji. Jedna z zatrzymanych osób odpowie również za zmuszanie do prostytucji. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Od kilku dni policjanci z komendy miejskiej w Gdańsku gromadzili materiały dotyczące sprawców zajmujących się zmuszaniem i czerpaniem korzyści majątkowych z nierządu. Mając informację, że jeden z nich może posiadać broń, do działań zaangażowano policyjnych antyterrorystów.

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie miały miejsce w miniony poniedziałek, 25.04.br.. Kryminalni z komendy miejskiej wspólnie z antyterrorystami zatrzymali na jednej z ulic Śródmieścia dwóch mężczyzn w wieku 34 i 45 lat i doprowadzili ich do komendy. Funkcjonariusze ustalili, że obaj zatrzymani czerpali korzyści majątkowe z prostytucji. Ponadto 45-latek zmuszał pokrzywdzoną do prostytucji.

Pracując nad tą sprawą policjanci dotarli również do kolejnej osoby mającej związek z tym przestępczym procederem, zatrzymując 35-letnią mieszkankę powiatu malborskiego.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił 45-latkowi zarzuty zmuszania i czerpania korzyści majątkowej z prostytucji. 34-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta usłyszeli zarzuty czerpania korzyści majątkowej z cudzego nierządu.

Prokurator, po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego, skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzn. Sąd przychylił się do tego wniosku i zastosował wobec nich areszt tymczasowy na 3 miesiące. Wobec kobiety prokurator zastosował dozór Policji.

Za zmuszanie do prostytucji grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Czerpanie korzyści majątkowej z cudzego nierządu to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gdańsk /dk)

  • Zatrzymani za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji #1
  • Zatrzymani za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji #2
  • Zatrzymani za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji #3

Film Zatrzymani za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji

Pobierz plik Zatrzymani za zmuszanie i czerpanie korzyści z prostytucji (format mp4 - rozmiar 4.72 MB)

Powrót na górę strony