Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali zorganizowaną grupę złodziei samochodów

Data publikacji 29.04.2016

Śledczy z wydziału kryminalnego krakowskiej komendy wojewódzkiej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżą samochodów. Grupa działała w Małopolsce i województwach ościennych. Straty to blisko 1 mln zł.

Kilkumiesięczne działania operacyjne i śledcze zaowocowały rozpracowaniem siatki przestępczej kradnącej pojazdy dostawcze w Małopolsce, jak również województwach ościennych.

Policjanci na podstawie zgromadzonych informacji wytypowali kilka paserskich "dziupli", w których miały znajdować się samochody oraz sprzęt pozostawiony przez właścicieli kradzionych pojazdów. Operacja okazała się być w stu procentach trafna. W ręce śledczych trafiło trzech złodziei i paserów. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 25 do 60 lat.

Podczas przeszukania "dziupli" policjanci ujawnili 8 samochodów dostawczych, dewocjonalia, bagaże, ubrania, elektronikę, elektronarzędzia a nawet…sztuczne kwiaty. Wszystkie te rzeczy pochodziły z działalności przestępczej zatrzymanych osób. Koszt odzyskanego przez policjantów mienia to ponad pół miliona złotych. Odzyskane rzeczy i pojazdy, wraz z systematycznym rozwojem sprawy, wracają do prawowitych właścicieli.

Śledczy przypuszczają, że to tylko część skradzionych przedmiotów, a finalne straty to kwota rzędu blisko 1 miliona złotych.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty a prokurator prowadzący sprawę zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci aresztów oraz dozorów policyjnych. Sprawę nadzoruje małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W celu okazania i odzyskania skradzionego mienia prosimy o kontakt pod numerem 12 61 54 250.

(KWP Kraków / mm)

Film Odzyskane mienie

Pobierz plik Odzyskane mienie (format mp4 - rozmiar 8.74 MB)

Powrót na górę strony