Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 29.04.2016

Policjant Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego opatowskiej jednostki wracając po służbie do domu, zauważył kierującego samochodem osobowym, którego tor jazdy wskazywał, że może się znajdować pod wpływem alkoholu. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjant natychmiast powiadomił dyżurnego, a następnie uniemożliwił kierującemu dalszą jazdę.

Wczoraj jeden z policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego opatowskiej komendy w czasie powrotu ze służby do domu, jadąc drogą wojewódzką W 757, zauważył kierującego samochodem osobowym, którego tor jazdy wskazywał, że może znajdować się pod wpływem alkoholu. Policjant działając przede wszystkim dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego natychmiast poinformował dyżurnego opatowskiej komendy o zaistniałej sytuacji. 

Wykorzystując moment, kiedy kierujący zatrzymał się na poboczu drogi, policjant podszedł, zabrał kierującemu kluczyki od auta i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Niedługo później, na miejsce przyjechali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Opatowie, którzy sprawdzili stan trzeźwości kierującego i potwierdzili, że jechał on „na podwójnym gazie".  Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 58-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Teraz za swój czyn mężczyzna odpowie przed sądem. Oprócz grzywny i zakazu sądowego, grozi mu kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat.

(KWP Kielce / mm)

Powrót na górę strony