Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

Data publikacji 29.04.2016

Do trzech lat więzienia grozi 40-letniemu mężczyźnie, który od kilku miesięcy uporczywie nękał swoją byłą dziewczynę. Przestraszona kobieta zgłosiła sprawę policjantom z Mokotowa. W chwili zatrzymania mężczyzna podawał się za kogoś innego. Myślał, że w ten sposób nie wyjdzie na jaw, że jest poszukiwany trzema listami gończymi. Najbliższe 3 lata Rafał R. spędzi w zakładzie karnym, gdzie ma do odbycia karę za inne popełnione przestępstwa.

Na początku kwietnia kobieta złożyła zawiadomienie o nękaniu przez byłego chłopaka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna nie mogąc pogodzić się z brakiem zainteresowania z jej strony, od kilku miesięcy dzwonił, wysyłał smsy oraz nachodził ją w miejscu zamieszkania.

Mokotowscy policjanci z wydziału dw.  z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu przesłuchali świadków i zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 40-latkowi zarzutów. W chwili zatrzymania mężczyzna podawał się za inną osobę. Myślał, że w ten sposób nie wyjdzie na jaw, że jest poszukiwany trzema listami gończymi.

Rafał R. ma do odbycia karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu zastał przetransportowany do zakładu penitencjarnego. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od zatrzymanego środki pieniężne w kwocie 10 tys. złotych.

Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

(KSP /dk)

Film Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty (format flv - rozmiar 1.21 MB)

Powrót na górę strony