Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dąbrowscy kryminalni ujawnili nielegalnie posiadaną broń oraz tytoń

Data publikacji 29.04.2016

Nawet 8 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez dąbrowskich kryminalnych 51-letniemu mieszkańcowi gminy Dąbrowa Tarnowska, który na terenie swojej posesji posiadał nielegalnie kilka sztuk broni palnej. Ponadto policjanci w trakcie przeszukania ujawnili dodatkowo kilkadziesiąt kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

W oparciu o uzyskane informacji dąbrowscy kryminalni na terenie jednej z posesji w gminie Dąbrowa Tarnowska ujawnili broń palną w postaci sztucera, pistoletu oraz 47 sztuk amunicji, na którą mężczyzna u którego policjanci wykonywali czynności nie posiadał wymaganego zezwolenia. Ponadto w pomieszczeniu gospodarczym mężczyzna ten posiadał 20 kg suszu tytoniowego oraz 16 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

W toku czynności ustalono, że zabezpieczona broń oraz amunicja należą do 51-letniego mężczyzny, który przyznał się do nielegalnego nabycia suszu tytoniowego. Mężczyzna w związku z powyższym został zatrzymany.

Zabezpieczona krajanka tytoniowa pochodziła z nielegalnej plantacji tytoniu własności brata zatrzymanego mężczyzny. 51-latek odpowie za nielegalne posiadanie broni oraz nabycie suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Natomiast jego brat odpowie za uprawę i produkcję krajanki tytoniowej. Uszczuplenie podatku akcyzowego łącznie w obu przypadkach wyniosło ponad 21 tys. zł.

Za popełnione przestępstwo nielegalnego posiadania broni grozi 51-latkowi kara pozbawienia wolności do lat 8. Natomiast za popełnione przestępstwa karno-skarbowe grozi podejrzanym kara pozbawienia wolności do lat 3.

(KWP Kraków /dk)

 

 

Powrót na górę strony