Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 29.04.2016

Zabezpieczone środki psychotropowe i odurzające, woreczki strunowe, waga elektroniczna, tablet, telefony komórkowe oraz zatrzymany mężczyzna - to rezultat działań operacyjnych średzkich policjantów. Mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie w związku z przestępstwami narkotykowymi. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej w wyniku podjętych działań operacyjnych uzyskali informację, z której wynikało, że mieszkaniec powiatu może posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy oraz poznania powodu ich wizyty wyraźnie się zdenerwował. Nie potrafił logicznie odpowiadać na zadawane pytania. Policjanci przeszukali zajmowane przez niego pomieszczenia, gdzie w jednym z nich ujawnili saszetkę z 33 sztukami woreczków strunowych, wewnątrz których znajdowała się biała substancja, a także woreczek z zawartością suszu pochodzenia roślinnego. Ponadto zabezpieczono wagę elektroniczną, dwa telefony komórkowe, pamięć przenośną oraz tablet. Ujawnione substancje okazały się środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy i marihuany, z których można byłoby uzyskać ponad 250 porcji handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 30-latkowi dwóch zarzutów z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymany odpowie za posiadanie znacznych ilości środków psychotropowych oraz odurzających. Ponadto policjanci udowodnili mu proceder w postaci udzielania, w tym również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innym osobom takich środków.

Wobec mężczyzny Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Przestępstwo posiadania znacznych ilości środków odurzających lub psychotropowych zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Tej samej karze podlega osoba, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony