Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zadzwonił na policję i zgłosił podłożenie bomby. Po kilku godzinach został zatrzymany

Data publikacji 29.04.2016

Telefon o podłożeniu bomby w Komisariacie Policji, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie otrzymał wczoraj, krótko przed północą. Po kilku godzinach zatrzymano sprawcę.

Do zdarzenia doszło w środę 27 kwietnia br. w godzinach nocnych. Na telefon alarmowy 997 Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zadzwonił młody mężczyzna i powiadomił, że w komisariacie podłożona jest bomba. Nie powiedział,  w którym komisariacie. Po tych słowach rozłączył się. Po sprawdzeniu Komisariatu Policji w Chojnie i podległych Posterunków Policji okazało się, iż był to fałszywy alarm.

Już po kilku godzinach od zdarzenia gryfińscy kryminalni ustalili młodego mężczyznę, który dzwonił na policję i powiadomił o podłożeniu bomby. Sprawcą okazał się 17- letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego, który na pomysł fałszywego alarmu wpadł wspólnie z 15-letnim kolegą. Obaj chłopcy są uczniami jednej ze szkól mieszczącej się na terenie powiatu gryfińskiego. W rozmowie z policjantami oświadczyli, że nie mieli co robić i zadzwonili na policję "dla żartu".

Jak ustalili gryfińscy mundurowi, 15  i 17 latek ubiegłej nocy, wykonali również telefony z fałszywymi alarmami o podłożeniu bomby do innych instytucji mieszczących się na terenie kraju. Obaj młodzieńcy zostali zatrzymani. Starszy trafił do policyjnego aresztu, a młodszy przewieziony został do Policyjnej  Izby Dziecka w Szczecinie.

Komendant Powiatowy Policji w Gryfinie wystąpi do gryfińskiego sądu o tymczasowe aresztowanie 17 - latka. Młodszy z chłopców za swój czyn odpowie przed Sądem.

Za to przestępstwo starszemu ze sprawców grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Szczecin /dk)

Powrót na górę strony