Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głogowscy policjanci otrzymali nowoczesną łódź patrolową – już podczas pierwszych służb na nowym sprzęcie uratowali kobietę

Data publikacji 29.04.2016

Nowa łódź patrolowa rozpoczęła służbę w głogowskiej Policji. Została zakupiona dzięki ofiarności mieszkańców i głosów, które oddali na zakup tej łodzi w ramach projektu obywatelskiego. Nowoczesna łódź motorowa Parker 650 Spirits o wartości blisko 240 tys. złotych będzie patrolować 50 - kilometrowy odcinek Odry, przebiegający przez teren powiatu głogowskiego, zastępując dotychczas eksploatowaną jednostkę. Już podczas pierwszych patroli, nowy sprzęt pomógł głogowskim policjantom uratować kobietę.

27 kwietnia br. na terenie przystani Marina w Głogowie, Prezydent Rafael Rokaszewicz przekazał pełniącemu obowiązki Komendantowi Powiatowemu Policji w Głogowie - nadkom. Mariuszowi Bużdyganowi kluczyki do nowej łodzi patrolowej Parker 650 Spirits, której zakup możliwy został dzięki mieszkańcom Głogowa.

To właśnie mieszkańcy tego miasta mieli możliwość, bezpośrednio zadecydować, na co mają być przeznaczone pieniądze przewidziane w ramach tzw. „Budżetu Obywatelskiego”. Wśród projektów znalazła się propozycja zakupu łodzi patrolowej dla głogowskiej Policji. Głosami mieszkańców projekt uzyskał fundusze w wysokości 187 tys. złotych. Pozostała kwota około 56 tys. pochodziła z budżetu Policji.

Obecny na uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuczyszyn wraz z komendantem powiatowym Policji podziękowali za pomoc, serdeczność i uznanie tego projektu przez mieszkańców Głogowa, bez których nie byłaby możliwa jego realizacja i zakup łodzi.

Już podczas pierwszych patroli, nowy sprzęt pomógł głogowskim policjantom uratować kobietę. Do zdarzenia doszło 28 kwietnia br. około godziny 20.00. Podczas patrolowania i sprawdzania odcinka rzeki Odry policjanci zauważyli dwie biegnące kobiety. Jedna z nich głośno krzyczała i wzywała pomocy, a druga biegnąc w stronę rzeki zaczęła zrzucać z siebie odzież, co wskazywało, że zamierza wskoczyć do wody.

Policjanci natychmiast zareagowali i zatrzymali kobietę wbiegającą do wody. 57 – latka próbowała się wyrywać i krzyczała, aby ją zostawić, że chce wskoczyć do rzeki i nie chce już żyć. Kobieta była pod wpływem alkoholu. Została przewieziona do Izby Wytrzeźwień. Pierwsze służby patrolu wodnego i szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii, do której mogło dojść przy Odrze.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony