Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka oszustów

Data publikacji 20.12.2007

Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 25 letniego Michała W., który posługując się fałszywymi dokumentami wpłaty wyłudzał drogi sprzęt komputerowy oferowany do sprzedaży w Internecie. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że zatrzymany może mieć związek nawet z kilkudziesięcioma takimi oszustwami. Policja szuka pokrzywdzonych.

Po południu do śródmiejskich kryminalnych zgłosił się pan Adam, który oświadczył, że na jednym z portali internetowych wystawił do sprzedaży swojego laptopa. Kilka godzin po tym skontaktował się z nim mężczyzna, który przedstawił się jako Grzegorz z propozycją kupna urządzenia. Kupujący zaznaczył, że zależy mu na czasie i chce odebrać osobiście laptopa, za którego zapłaci przelewem z konta firmowego. W celu sfinalizowania transakcji sprzedający z kupującym umówili się w jednej z restauracji w centrum Warszawy.

Cała sytuacja wzbudziła pewne podejrzenia pana Adama. Przypomniał sobie bowiem, że ostatnio jego znajomy został oszukany w podobnych okolicznościach. Gdy sprzedawał laptopa, odbierający przekazał mu potwierdzenie przelewu, które okazało się sfałszowane.

Policjanci wraz ze sprzedającym udali się na miejsce spotkania i około 18.30 zatrzymali mężczyznę, który przyjechał na miejsce. W czasie rozmowy ustalono, że zatrzymany jest tylko kurierem. Będąc kierowcą taksówki przyjął zlecenie na przekazanie dokumentów i odebranie laptopa.

Następnie policjanci kontynuując zasadzkę na głównego oszusta pojechali z mężczyzną, który odebrał laptopa w umówionym miejscu przy ul. Łabiszyńskiej. Tam po odbiór urządzenia zgłosił się Michał W. Mężczyzna był zupełnie zaskoczony i nie stawiał oporu podczas zatrzymania.

Śledczy ustalają teraz, czy w tym procederze nie brały udziału także i inne osoby. Wszyscy, którzy zostali oszukani w ten sposób proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa I, ul. Wilcza 21, tel. 022-603-77-22, lub 022-603-60-85.

Powrót na górę strony