Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość transgraniczną

Data publikacji 29.04.2016

Zatrzymany złodziej i paser oraz odzyskana profesjonalna tokarka numeryczna, to efekt kolejnego uderzenia policjantów z dolnośląsko - saksońskiej grupy „NYSA” w przestępczość transgraniczną. Sprzęt o wartości 30 tysięcy euro został ukryty w jednej z niewielkich miejscowości pod Jelenią Górą. Podejrzani staną teraz przed sądem. Za włamanie i kradzież grozi kara do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z dolnośląsko – saksońskiej grupy ”NYSA” ze Zgorzelca, prowadząc działania operacyjne wymierzone przeciwko przestępczości transgranicznej, ustalili i zatrzymali dwóch podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Zatrzymani, to mężczyźni w wieku 49 i 57 lat. Jak ustalili funkcjonariusze, to właśnie jeden z nich ukradł profesjonalną tokarkę, a drugi pomagał ją ukryć.

Do zatrzymania doszło, po tym jak policjanci zajmujący się tą sprawą otrzymali od niemieckich kolegów informację o kradzieży profesjonalnej tokarki z jednej z hal produkcyjnych. Kradzież miała miejsce w marcu bieżącego roku. Żmudna, mozolna praca oraz łączenie uzyskiwanych informacji doprowadziło policjantów na ślad sprzętu ukrytego w okolicach Jeleniej Góry.

Podejrzenia policjantów okazały się słuszne. Po wejściu na wcześniej wytypowaną posesję, odnaleźli tam skradzioną tokarkę o wartości 30 tysięcy euro. Zatrzymali też właściciela posesji w wieku 57 lat, który usłyszał już zarzut paserstwa. Kwestią czasu było zatrzymanie złodzieja, którym okazał się 49 – letni mieszkaniec Zgorzelca.

Teraz policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają, czy zatrzymani mężczyźni mają na koncie jeszcze inne, podobne przestępstwa.

(KWP Wrocłąw /dk)

Powrót na górę strony