Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany konwojent

Data publikacji 29.04.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 35-latka, który w ciągu ostatniego półrocza pracując jako konwojent, kilka razy włamał się do kaset bankomatów. W ten sposób mężczyzna dokonał kradzieży prawie 300 tysięcy złotych na szkodę dwóch firm.

W związku z dokonywanymi kradzieżami pieniędzy z bankomatów na terenie całego kraju w celu zapobieżenia oraz zatrzymania ewentualnych sprawców takich zdarzeń świętokrzyscy policjanci już od dłuższego czasu współpracują z różnymi placówkami i firmami. Gdy tylko funkcjonariusze ustalili, że taki przestępczy proceder może być prowadzony także na terenie województwa świętokrzyskiego od razu przystąpili do działania. Tylko szczegółowa i niezwykle skrupulatna praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie sprawcy oraz ustalenie wszystkich szczegółów.

Jak się okazało kielczanin pracując w jednej z firm zajmujących się transportem pieniędzy dokonywał włamań do kaset i kradzieży różnych kwot, które były w środku. W trakcie wykonywania czynności stróże prawa ustalili, że 35-latek proceder ten rozpoczął pod koniec października ubiegłego roku, a ostatniego takiego czynu dokonał w połowie kwietnia bieżącego roku. Ponadto z ustaleń kryminalnych wynika, że czynu takiego dokonał on osiem razy w trakcie załadunków gotówki do bankomatów, znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Dwie firmy poszkodowane jego przestępczym procederem oszacowały, że 35-latek dokonał kradzieży dokładnie 292.800 zł.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego działając w tej sprawie wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach mężczyznę zatrzymali przedwczoraj w miejscu jego zamieszkania, po ostatniej dokonanej przez niego kradzieży z włamaniem do bankomatu znajdującego się w Radomiu. W trakcie przeszukania mieszkania zabezpieczono ponad 18 tysięcy złotych. Pieniądze te pochodzącą z jego ostatniego przestępczego czynu. Dalsze czynności kryminalnych wskazują, że pozostałą kwotę mężczyzna stracił podczas gier hazardowych w różnych salonach.

Mężczyzna złożył już obszerne wyjaśnienia w prokuraturze. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, do których się przyznał opisując okoliczności dokonanych czynów. Teraz grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kielce / mm)

Film Zatrzymany konwojent

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany konwojent (format flv - rozmiar 4.5 MB)

Powrót na górę strony