Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

Data publikacji 29.04.2016

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie ze starachowickimi kryminalnym zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm bombowy na lotnisku w Modlinie. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat więzienia

Wczoraj (28 kwietnia 2016), nieznany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że na lotnisku w Modlinie znajduje się bomba. Informacja ta została przekazana do kierownictwa lotniska oraz Policji. Służby sprawdzały teren terminali i ewakuowali zebrane tam osoby. Na szczęście informacja ta nie potwierdziła się.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W toku czynności ustali, że sprawcą fałszywego alarmu jest prawdopodobnie 29-letni mieszkaniec Starachowic. Wspólnie ze starachowickimi kryminalnymi został zatrzymany mężczyzna w miejscu zamieszkania. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli telefon, z którego wykonał połączenia do służb ratunkowych.

Jak się okazało 29-latek odpowiedzialny jest również za wywołanie fałszywego alarmu bombowego na lotnisku Warszawa Okęcie i Warszawa Modlin, który miał miejsce pod koniec marca tego roku.

29-latekim zajmą się teraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Kodeks Karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat więzienia.

(KWP Kielce /dk)

Film Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymany za fałszywy alarm bombowy (format flv - rozmiar 3.41 MB)

Powrót na górę strony