Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszust na komorniczej licytacji

Data publikacji 29.04.2016

Policjanci z Bełchatowa zatrzymali mężczyznę, który w zamian za 5.000 złotych zaproponował odstąpienie od przystąpienia do udziału w prowadzonej przez komornika licytacji ruchomości wartości około 550.000 złotych. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

25 kwietnia 2016 roku, policjanci z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji bełchatowskiej komendy otrzymali informację, że podczas licytacji komorniczej, która miała miejsce na terenie powiatu bełchatowskiego nieznana osoba w zamian za 5.000 złotych zaproponowała odstąpienie od udziału w prowadzonej przez komornika licytacji. Działania dotyczyły ruchomości, któa jest warta około 550.000.

Mężczyzna po otrzymaniu zapewnienia, że dostanie pieniądze poinformował komornika, że nie przystępuje do  licytacji. W związku z brakiem innych oferentów komornik zakończył czynność. Wówczas, jak się później okazało oszust, ponownie zażądał od licytowanego kwoty 5.000 złotych. Wobec braku pieniędzy przełożono spotkanie przekazania gotówki na późniejszy termin.

W sprawę zaangażowali się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. 27 kwietnia br. namierzyli 64 – letniego mieszkańca Kielc, który jadąc peugeotem berlingo wypatrywał licytującego mężczyznę w umówionym wcześniej miejscu. Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 64-latka na terenie posesji pokrzywdzonego. Notowany przez policję mieszkaniec Kielc, usłyszał zarzut usiłowania oszustwa.

Policjanci pod nadzorem miejscowej prokuratury sprawdzają, czy podejrzany nie brał udziału w innych licytacjach komorniczych, a także czy w tej sprawie nie ma innych  pokrzywdzonych. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź /dk)

Powrót na górę strony