Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za handel podrobioną odzieżą

Data publikacji 29.04.2016

Przed sądem odpowie kobieta zatrzymana przez wrocławskich policjantów, a podejrzana o handel odzieżą sportową z podrobionymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 220 sztuk odzieży. Straty producentów szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 22 tys. złotych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, w wyniku podjętych działań, zatrzymali 46 - letnią kobietę, która na jednym z placów handlowych we Wrocławiu oferowała do sprzedaży odzież sportową z zastrzeżonymi znakami towarowymi trzech wiodących na rynku i powszechnie znanych marek.

Policjanci zabezpieczyli łącznie 223 sztuki podrobionej odzieży. Straty poniesione w wyniku tego nielegalnego procederu przez producentów szacuje się na ponad 20 tys. złotych.

Zatrzymana za czyn, o który jest podejrzana będzie teraz odpowiadać przed sądem.

Przypomnijmy, że obrót podrobionymi towarami zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z tego typu przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP Wrocław / mm)

  • policjant ogląda zabezpieczony towar
  • policjant ogląda zabezpieczony towar
  • zabezpieczony towar
Powrót na górę strony