Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

60-latek zakopał w ziemi czarny proch, a w domu posiadał nielegalnie broń i amunicję

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 60-letniemu mieszkańcowi powiatu braniewskiego. Kryminalni zatrzymali mężczyznę po tym, jak na jednej z posesji wykopano należące do niego pojemniki z czarnym prochem. Policjanci w trakcie przeszukania jego mieszkania zabezpieczyli również 36 sztuk amunicji oraz elementy broni. Mężczyzna był już wcześniej karany za to samo przestępstwo.

W minioną środę, 27.04.2016 r., kryminalni uzyskali informację, że na terenie jednej z posesji znajdują się pojemniki, najprawdopodobniej z prochem. Na miejsce zdarzenia wysłano policyjną grupę dochodzeniowo-śledczą z technikiem kryminalistyki. W działania zaangażowano również funkcjonariusza Straży Granicznej z psem służbowym wyspecjalizowanym do wyszukiwania materiałów wybuchowych oraz policjantów z posterunku Policji w Pieniężnie. Kryminalni ustalili czyją własnością jest znalezisko, a chwilę później zatrzymali 60-latka.

Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście pojemników, w których znajdowały się blisko 2 kg sypkiej substancji. W oparciu o posiadane informacje policjanci podjęli decyzję o przeszukaniu. Mundurowi dokładnie sprawdzili pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, należące do podejrzanego odnajdując tam 36 sztuk amunicji oraz elementy broni.

Wczoraj policyjni eksperci przeprowadzili eksperyment procesowy, na podstawie którego potwierdzono, że wykopana substancja to czarny proch, którego posiadanie jest zabronione. Z ustaleń policjantów wynika, że 60-latek wcześniej był już karany za to samo przestępstwo. Teraz po raz kolejny stanie przed sądem. Za nielegalne posiadanie broni i amunicji grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Olsztyn / mm)

  • policjant i znalezione pojemniki z niebezpiecznymi substancjami
  • eksperyment procesowy potwierdzający podejrzenie policjantów na temat istoty znalezionej substancji
Powrót na górę strony