Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny mężczyzna wpadł podczas próby umówienia się z 14-latką

Data publikacji 29.04.2016

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zatrzymali 39-latka podejrzanego o złożenie propozycji o charakterze seksualnym osobie poniżej 15 roku życia. Do jego zatrzymania przyczynił się mieszkaniec Białych Błot, który wytropił 39-latka na jednym z portali internetowych. Teraz podejrzany za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Sytuacja była identyczna do tej z wtorku (26.04.2016), czyli 22-latek podając się na jednym z portali internetowych, za osobę nieletnią poniżej 15 roku życia, nawiązał kontakt z mężczyzną z powiatu świeckiego, który proponował spotkanie o charakterze seksualnym. Do spotkania miało dojść najpierw dzień wcześniej. Jednak finalnie na spotkanie umówili się wczoraj (28.04.2016) pod wieczór w jednym z bydgoskich hipermarketów.

O tej sytuacji byli powiadomieni śródmiejscy policjanci, którzy około godziny 18:00 przystąpili do działania. Kilka minut później namierzyli i zatrzymali opisywanego mężczyznę. 39-latek został przewieziony do bydgoskiej komendy. Tam śledczy przesłuchali go. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut z art. 200a § 2 kodeksu karnego, który zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. 
Dzisiaj (29.04.2016) kryminalni doprowadzili podejrzanego do prokuratora, który zastosował wobec 39-latka środek karny w postaci policyjnego dozoru.

(KWP Bydgoszcz / mm)

Powrót na górę strony