Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Minister Mariusz Błaszczak: Bądźmy odpowiedzialni na drogach

Data publikacji 30.04.2016

Minister SWiA Mariusz Błaszczak wspólnie z Komendantem Głównym Policji nadinsp. dr Jarosławem Szymczykiem spotkali się z funkcjonariuszami z Komisariatu Autostradowego w Gliwicach. Jest to największa i najnowsza tego typu jednostka w Polsce.

Komisariat obsługuje śląskie odcinki autostrady A-1 i A-4, przebiegające przez obszar województwa śląskiego (przez teren 15 powiatów) wraz z miejscami obsługi podróżnych przyległymi do autostrad. Do zadań policjantów pełniących służbę w tej jednostce należy zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom autostrad na terenie województwa śląskiego i prowadzących do nich dróg, w tym m.in. wykonywanie czynności na miejscu wypadków i kolizji drogowych czy udzielenie pomocy przedlekarskiej poszkodowanym. W komisariacie pracuje ponad 50 funkcjonariuszy w trybie całodobowym. Jednostka dysponuje dziesięcioma samochodami oraz czterema motocyklami.

Podczas wizyty szef MSWiA wspólnie z funkcjonariuszami, m.in. z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem zaapelowali do kierowców o rozwagę na drogach przed zbliżającym się długim weekendem. Jak co roku, w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach.

- Przestrzegamy, aby ograniczyć prędkość i dostosować ją do panujących warunków. Przestrzegamy, aby stosować się do norm bezpieczeństwa. Nawet najlepiej wyposażony samochód nie daje gwarancji pełnego bezpieczeństwa – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Podczas weekendu majowego należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia pasażerów. Nie będzie taryfy ulgowej dla piratów drogowych nie przestrzegających ograniczeń prędkości czy wyprzedzających "na trzeciego". Funkcjonariusze będą też przeprowadzać liczne kontrole stanu trzeźwości kierowców.

(MSWiA / mw)

  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach
  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach
  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach
  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach
  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach
  • Wizyta w komisariacie autostradowym w Gliwicach

Film Minister Mariusz Błaszczak przed majowym weekendem: Bądźmy odpowiedzialni na drogach

Pobierz plik Minister Mariusz Błaszczak przed majowym weekendem: Bądźmy odpowiedzialni na drogach (format mp4 - rozmiar 30.91 MB)

Powrót na górę strony