Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Modlitwa w podziękowaniu za odzyskany ciągnik

Data publikacji 20.12.2007

Bialscy policjanci zatrzymali włamywacza, który ukradł traktor wart ponad 10 tysięcy złotych. Po kilku dniach skontaktował się z właścicielem i zażądał 5 tysięcy w zamian za zwrot pojazdu. Wpadł w ręce policjantów z Białej Podlaskiej. Razem z nim do aresztu trafił paser, na posesji którego znaleziono skradziony ciągnik. Właściciel, który odzyskał swoje mienie, nie wiedział, w jaki sposób ma się odwdzięczyć policjantom. Zadeklarował, że w niedzielę będzie się za nich modlił.

Kilka dni temu do policjantów z Białej Podlaskiej dotarła informacja o włamaniu, które miało miejsce na jednej z posesji pod miastem. Ofiarą przestępstwa padł jeden z gospodarzy. Z jego garażu złodzieje skradli ciągnik wart ponad 10 tysięcy złotych. Do środka dostali się wyłamując drzwi. Pan Marian od razu powiadomił policjantów. Ci nie zwlekając ani chwili zaczęli szukać sprawców. Tymczasem z pokrzywdzonym skontaktowali się telefonicznie przestępcy żądając okupu w zamian za skradziony pojazd. Byli gotowi zwrócić ciągnik , kiedy dostaną 5 tysięcy złotych.

Bialscy kryminalni szybko namierzyli szantażystów. Policjanci ustalili także, gdzie ukryty jest ciągnik. Stał schowany w krzakach na posesji 38-letniego mieszkańca gm. Olszynka. Policjanci zatrzymali właściciela działki, który prawdopodobnie poniesie odpowiedzialność za paserstwo. Kryminalni ustalili już, kto stoi za tym włamaniem. Wszystko wskazuje na to, ze złodziejem był 35-letni Stanisław B., mieszkaniec gminy Międzyrzec. Policjanci sprawdzają, czy nie miał wspólników.

Skradziony ciągnik trafił już do właściciela. Mężczyzna nie wiedząc, w jaki sposób ma się odwdzięczyć policjantom, zadeklarował: „ w niedzielę będę się za was modlił”.

Powrót na górę strony