Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci namierzyli pasera

Data publikacji 30.04.2016

Dolnośląscy policjanci na podstawie materiałów operacyjnych zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo. Na terenie prywatnej posesji podejrzanego funkcjonariusze zabezpieczyli skradziony samochód. Okazało się, że pojazd pochodzący z przestępstwa miał założone legalne tablice od innego auta. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu uzyskali informację o osobie, która zakupiła pojazd skradziony z terenu powiatu legnickiego na początku kwietnia br. Działania przeprowadzone wspólnie z policjantami wydziału kryminalnego złotoryjskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 24-letniego pasera.

Funkcjonariusze przeszukali posesję młodego mężczyzny, u którego odnaleziono skradziony pojazd. W toku dalszych czynności ustalono, że podejrzany posiadał wcześniej bardzo podobny model samochodu, ale uległ on uszkodzeniu. W związku z tym mężczyzna przełożył tablice rejestracyjne ze swojego auta do tego skradzionego, użytkując go przez pewien czas.

24-latek przyznał się do zarzuconego czynu. Mężczyźnie za paserstwo grozi kara do 5 lat wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony