Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za rozbój na kobiecie i kradzież funtów brytyjskich

Data publikacji 30.04.2016

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 26-latka i jego 21-letniego wspólnika, którzy odpowiadać będą za rozbój na mieszkance gminy Bełżec. Jeden z podejrzanych wtargnął do jej domu, uderzył w głowę i skrępował. Łupem padło kilkadziesiąt tysięcy funtów brytyjskich. Napastnicy zostali zatrzymani już następnego dnia po napadzie. Policjanci odzyskali całość skradzionej gotówki. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że w  środę, 27.04.br., przed południem, do niezamkniętego domu mieszkanki gminy Bełżec wtargnął młody mężczyzna. Sprawca  zamaskowany okularami przeciwsłonecznymi i czapką uderzył kobietę w głowę, ogłuszył i skrępował. Następnie napastnik splądrował pomieszczenia domu. Jego łupem padło kilkadziesiąt tysięcy funtów brytyjskich. Poszkodowana kobieta w wyniku rozboju z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

Sprawą ustalenia sprawcy napadu zajęli się tomaszowscy kryminalni. Szereg wykonanych przez policjantów czynności już następnego dnia od napadu przyniósł efekt. W ręce kryminalnych wpadł 26 –letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. Jak się okazało, mężczyzna nie działał sam. Pomagał mu w przestępstwie 21-latek z tej samej miejscowości. Policjanci odnaleźli też całość skradzionej gotówki.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Wystąpiono również z wnioskiem do sądu o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Niebawem sąd zadecyduje o ich dalszym losie.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony