Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

23 zarzuty dla oszusta kredytowego

Data publikacji 02.05.2016

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej postawieniem dwudziestu trzech zarzutów, zakończyli przestępczą działalność oszusta, który w kilkunastu bankach i internetowych agencjach finansowych wyłudził, bądź usiłował wyłudzić, kredyty.

Policjanci zajęli się sprawą, gdy do oświęcimskiej komendy Policji zgłosił się 23–letni mieszkaniec Oświęcimia, który powiadomił, że został obciążony spłatami kilku kredytów, których nigdy nie zaciągał. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z wyłudzeniem pieniędzy z internetowych agencji finansowych ma 25–letni mieszkaniec Oświęcimia. Jak się okazało, mężczyzna wykorzystał dane osobowe swojego znajomego, a także hasło dostępu do jego konta bankowego, aby bez jego wiedzy zaciągać zobowiązania, a następnie dysponować wyłudzoną gotówką.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci ustalili, że podejrzany działając w ten sposób w kilka dni wyłudził po kilkaset złotych z trzech agencji i próbował wyłudzić pieniądze jeszcze w dwudziestu. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony