Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniona próba wyłudzenia kredytu

Data publikacji 20.12.2007

Stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy chcieli wyłudzić pieniądze z jednego z banków. Funkcjonariusze zabezpieczyli sfałszowane zaświadczenia na podstawie, których grupa chciała pożyczyć gotówkę. Zatrzymani mężczyźni staną przed sądem.

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pracowali nad sprawą próby wyłudzenia gotówki z jednego z banku mieszczącego się na Al. Solidarności. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że do placówki złożono kilka sfałszowanych zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu. W całą sprawę zamieszanych było kilku mężczyzn. Funkcjonariusze razem z wywiadowcami zorganizowali zasadzkę i dyskretnie obserwowali bank. Wiedzieli,  że niebawem powinny pojawić się osoby, które chciały wyłudzić kredyty. Tuż przed południem zauważyli trzech mężczyzn. Ci sami, kilka dni wcześniej złożyli sfałszowane zaświadczenia do banku. Policjanci natychmiast przystąpili do działania – zatrzymali ich tuż przed wejściem do placówki. W ręce stołecznych "pegowców" wpadli Marian J., Witold R. i Krzysztof G.

Kilka minut później w banku pojawiły się kolejne osoby, które były typowane do tej sprawy przez funkcjonariuszy. Natychmiast zostały zatrzymane. Dariusz O. i Piotr M. byli całkowicie zaskoczeni widokiem policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Wszystkie osoby natychmiast przewieziono do wolskiej komendy na ulicę Żytnią. Funkcjonariusze zabezpieczyli podrabiane dokumenty. Cała piątka stanie przed sądem.
Powrót na górę strony