Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadka notorycznego złodzieja

Data publikacji 20.12.2007

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Piekoszów, który był poszukiwany przez organy ścigania. Miał zasądzony roczny wyrok za kradzieże. Wpadł, kiedy postanowił wzbogacić się wyrywając bezbronnej kobiecie torebkę. Teraz najbliższe lata na pewno spędzi za kratkami.

Kieleccy policjanci pełnili wczoraj służbę w centrum miasta. W pewnym momencie dostrzegli mężczyznę, którego nietypowe zachowanie wzbudziło ich uwagę. Nerwowo rozglądał się on na boki i rękami kurczowo trzymał za brzuch. Na widok mundurowych gwałtowanie przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić, co jest przyczyną takiego zachowania. Okazało się, że pod kurtką ma schowaną damską torebkę. W środku były dokumenty i prawie 400 zł.

Policjanci szybko ustalili, że przed kilkoma minutami 51-latek wyrwał torebkę idącej ulicą kobiecie. Funkcjonariusze odnaleźli pokrzywdzoną i zwrócili jej własność. Złodziej został zatrzymany. Jak się okazało, był już wcześniej wielokrotnie karany za kradzieże. Za kratkami spędzi najbliższy rok, gdzie będzie odbywał zasądzony już wyrok. Za przestępstwo, które popełnił wczoraj, grozi mu kolejne 5 lat.

Powrót na górę strony