Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się w Szwajcarii - namierzyli go świętokrzyscy kryminalni

Data publikacji 02.05.2016

Był poszukiwany listem gończym oraz europejskim nakazem aresztowania. W ubiegłym tygodniu został zatrzymany przez szwajcarską policję, po tym jak namierzyli go policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W piątek został przetransportowany do Polski, gdzie będzie teraz odbywać dalszą część wyroku za zabójstwo popełnione w październiku 1999 roku.

Mowa o 44- letnim mieszkańcu Sandomierza, który w październiku 1999 roku dokonał zabójstwa mężczyzny w Ząbkach pod Warszawą. Za tę zbrodnię, Sąd Okręgowy w Warszawie skazał mężczyznę na karę 15 lat pozbawienia wolności. W trakcie odbywania kary, mężczyzna starał się o przedterminowe zwolnienie. W sierpniu 2012 sąd postanowił o warunkowym przedterminowym zwolnieniu mężczyzny z odbywania kary, przydzielając kuratora sądowego oraz nakładając na niego obowiązki.

Jak się okazało, sandomierzanin nie stosował się do nich i wyjechał z kraju. Już rok po wyjściu na wolność w Luksemburgu, będąc w stanie nietrzeźwości, spowodował wypadek drogowy i uciekł z miejsca zdarzenia. W maju 2014 roku tamtejszy sąd wydał wyrok, lecz mężczyzna zaczął się ukrywać.

W październiku 2015 roku w związku z zachowaniem się skazanego, Sąd Okręgowy w Warszawie wystawił za nim list gończy w celu osadzenia i odbycia kary. W poszukiwania włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Ich ustalenia były bardzo przydatne. Początkowo świętokrzyscy kryminalni namierzyli mężczyznę we Francji, lecz sandomierzanin szybko zmienił swoją lokalizację. W między czasie wystawiono za nim europejski nakaz aresztowania. Ostatecznie ustalono, że 44- latek na stałe przebywa w Szwajcarii. Policjanci przekazali tę informację do tamtejszej policji, za pośrednictwem Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji. Później sprawa potoczyła się bardzo szybko.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany, a w piątek, 29.04.2016 r., przetransportowany do Warszawy, gdzie obecnie przebywa w areszcie śledczym. Teraz resztę wyroku za zbrodnię, której się dopuścił, spędzi za kratami.

(KWP Kielce / mm)

Powrót na górę strony