Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali niedoszłych samobójców

Data publikacji 04.05.2016

Wrocławscy policjanci uratowali mężczyznę, który w mieszkaniu próbował targnąć się na własne życie. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, mężczyzna miał już na szyi zaciśnięty przewód. Także dzięki błyskawicznej akcji mundurowych z komisariatu w Sulejowie uratowano kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka próbowała skoczyć z mostu na rzece Pilicy. Z kolei natychmiastowa reakcja policjantów z Kielc pozwoliła na uratowanie życia 25-latka. Mężczyzna wszedł na dach jednego z wieżowców na osiedlu Sady w Kielcach i chciał z niego skoczyć.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim śródmieściu, w wyniku podjętych działań uratowali mężczyznę, który w mieszkaniu próbował targnąć się na własne życie. Uratowany, po udzieleniu pomocy przez funkcjonariuszy, został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych. Policjanci podjęli interwencję w związku z informacją o próbie samobójczej. Gdy funkcjonariusze weszli do mieszkania, mężczyzna miał już na szyi zaciśnięty przewód.

Policjanci natychmiast podjęli działania, by go z pętli wyswobodzić. Nieprzytomnemu udzielili pierwszej pomocy, wzywając jednocześnie pogotowie ratunkowe. Uratowany mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdziej zajęli się nim lekarze.

----

3 maja 2016 roku około godziny 15.15 oficer dyżurny piotrkowskiej komendy policji otrzymał od przypadkowego świadka zgłoszenie o tym, że kobieta chce popełnić samobójstwo, skacząc z mostu w Sulejowie. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z najbliższego Komisariatu Policji. Zdesperowana kobieta stała już za barierami ochronnymi mostu. Krzyczała przy tym, że się zabije, że nie chce być ciężarem dla swoich bliskich. Kobieta nie reagowała na prośby funkcjonariuszy, aby zeszła z konstrukcji mostu. Kontakt z nią był utrudniony, tym bardziej, że w tym miejscu panował bardzo duży ruch uliczny, utrudniający działanie stróżów prawa.

Policjanci, cały czas obserwując zachowanie 53-latki, bardzo wolno podchodzili do niej. W pewnym momencie kobieta odchyliła się w kierunku rzeki. Mundurowi bez chwili wahania chwycili desperatkę za ubranie i dociągnęli do bariery. 53-letnia mieszkanka powiatu opoczyńskiego została przekazana pod opiekę lekarską.  Dzięki szybkiej reakcji i działaniu sulejowskich policjantów nie doszło do tragedii. Funkcjonariuszom należą się szczere podziękowania.

----

Dziś (04.05.2016) tuż po godzinie 7 do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach dodzwoniła się zdenerwowana kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że jej 25 –letni syn prawdopodobnie znajduje się na dachu jednego z wieżowców na kieleckim osiedlu Sady i chce odebrać siebie życie. Natychmiast na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe. Po chwili na dach wieżowca weszli policjanci z Komisariatu Policji I w Kielcach oraz strażacy, którzy zobaczyli stojącego tam mężczyznę. Mundurowi od razu zaczęli rozmawiać z desperatem i przekonywać go by do nich podszedł. Pomimo negocjacji, w pewnym momencie 25 –latek zaczął biec. Natychmiast ruszyli za nim policjanci i strażacy, którzy zatrzymali mężczyznę tuż przed krawędzią budynku.

Cały i zdrowy 25 -latek został bezpiecznie sprowadzony pod blok, gdzie został przekazany pod opiekę lekarzy.

(KWP Wrocław / KWP Łódź / KWP Kielce / mm / ms)

Powrót na górę strony