Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyszkowski policjant w reprezentacji Polski

Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie został powołany do reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Świata w Combat Kalaki - Eskrima (pełnokontaktowa walka na kije), które odbędą się w lipcu tego roku na Hawajach.

W drugiej połowie kwietnia w Twardogórze odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Kalaki – Eskrima. Tak ja dwa lata temu, w zawodach wystartował obecny Mistrz Europy i Wicemistrz Świata, policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie. Mistrzostwa w Twardogórze były ostatnim turniejem kwalifikującym do reprezentacji kraju na mistrzostwa świata, które odbędą się w lipcu tego roku na Hawajach. Wyszkowski funkcjonariusz walczył w dwóch kategoriach : służb mundurowych i wagowej. W obydwu kategoriach był najlepszy i stanął na najwyższym podium, zdobywając złote medale i tytuł Mistrza Polski Kalaki-  Eskrima 2016.

Policyjny sportowiec od 20 lat zajmuje się sportami i systemami walki. Społecznie prowadzi zajęcia z samoobrony dla dzieci i kobiet. Jest członkiem Polskiej Federacji Combat Kalaki Eskrima, a na co dzień trenuje pod okiem trenera kadry narodowej Jana Nycka. W szeregach policji pracuje od 11 lat. W październiku ubiegłego roku z rąk Komendanta Głównego Policji otrzymał Policyjną Odznaką Sprawności Fizycznej za dotychczasowe osiągnięcia.

(KWP w Radomiu / ms)

  • wyszkowski policjant na podium
  • walka
Powrót na górę strony