Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci walczą piractwem

Data publikacji 20.12.2007

700 nielegalnych płyt CD, CDR i DVD zabezpieczyli policjanci z Gdańska i Gdyni. Jeden z zatrzymanych mężczyzn trafił do policyjnej izby zatrzymań już po raz drugi w tym miesiącu. Wcześniej policjanci zabezpieczyli u mężczyzny ponad 600 nośników z programami komputerowymi, muzyką i filmami.

Kryminalni z Gdyni i Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie kopiowali płyty CD, CDR i DVD. Dzięki działaniom policjantów do obrotu nie trafi prawie 700 nielegalnych płyt. Przy ul. Sobieskiego w mieszkaniu 19-letniego gdańszczanina kryminalni znaleźli około 108 płyt.

Natomiast gdyńscy funkcjonariusze zatrzymali już po raz drugi na jednym z targowisk 49-letniego sprzedawcę. Na początku grudnia na prowadzonym przez niego stoisku handlowym, policjanci znaleźli ponad 600 płyt z zawartością co najmniej kilkuset programów komputerowych, muzyką i filmami. Tym razem oferował około 570 kopii płyt.

Zabezpieczone płyty zawierają oprogramowanie komputerowe, gry, filmy i nagrania muzyczne. Wszystkie trafią do ekspertyzy biegłego. Jeśli potwierdzi nielegalne pochodzenie płyt sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Powrót na górę strony