Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi pomogli chorym na epilepsję

Data publikacji 04.05.2016

Funkcjonariuszki z Nysy udzieliły pierwszej pomocy 28-latkowi, który miał atak epilepsji. Mężczyzna został odnaleziony w polu. Dzięki szybkiej reakcji st. post. Agnieszki Huczek i st. post. Małgorzaty Gostkowskiej młody mieszkaniec gminy trafił pod opiekę lekarzy. Funkcjonariusz z Nowego Miasta Lubawskiego w podobnej sytuacji udzielił pierwszej pomocy mężczyźnie, który doznał ataku na jednej z ulic miasta.

Informacje o tym, że gdzieś w polu rzepaku znajduje się mężczyzna, który miał atak epilepsji, dyżurny nyskiej policji otrzymał w poniedziałek. Około godz. 18:00 zadzwonił sam poszkodowany. Mężczyzna mówił niewyraźnie, ciężko mu było sprecyzować dokładne miejsce, gdzie się znajduje. Po czym się rozłączył.

Dyżurny posiadane informacje przekazał patrolowi policji, który natychmiast rozpoczął poszukiwania. O wszystkim powiadomił również pogotowie ratunkowe. Policjantki szybko ustaliły miejscowość, w której może przebywać poszukiwany mężczyzna i już kilka minut od zgłoszenia znalazły 28-latka. Mężczyzna leżał w polu rzepaku około 3 km od głównej drogi.

St. post. Agnieszka Huczek i st. post. Małgorzata Gostkowska natychmiast udzieliły mężczyźnie pierwszej pomocy. Do przyjazdu pogotowia ratunkowego cały czas monitorowały jego czynności życiowe. 28 - latek trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

----

Do zdarzenia w Nowym Mieście Lubawskim doszło w poniedziałek (02.05.2016) około godz. 18:20. Wtedy to, do oficera dyżurnego nowomiejskiej komendy policji przybiegła kobieta z prośbą o pomoc.

Z jej relacji wynikało, że przechodząc tuż obok budynku komendy jej brat dostał ataku epilepsji i upadł na chodnik. Policjanci pełniący służbę na stanowisku kierowania natychmiast powiadomili o tym zajściu pogotowie, a pomocnik dyżurnego - st. asp. Grzegorz Górzkowski - wybiegł niezwłocznie z komendy. Gdy dobiegł do leżącego mężczyzny, ułożył go w pozycji bezpiecznej i przystąpił do udzielania pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz unieruchomił mu głowę, dbając o to, by poszkodowany nie doznał dodatkowych obrażeń.

Policjant do momentu przyjazdu karetki cały czas nawiązywał kontakt słowny z leżącym mężczyzną i kontrolował jego funkcje życiowe.

Dzięki postawie funkcjonariusza mężczyzna w porę otrzymał pomoc medyczną i trafił do szpitala.

(KWP Opole / KWP Olsztyn / mm / ms)

Powrót na górę strony