Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł z kontrabandą i narkotykami

Data publikacji 04.05.2016

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 52-latka, który posiadał ponad 1,5 kg marihuany. Stróże prawa przejęli ponadto blisko 400 paczek papierosów, 85 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy oraz prawie 50 litrów alkoholu nielegalnego pochodzenia. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatkowego oszacowano na prawie 75 tysięcy złotych. Właścicielowi „lewego towaru” grozi nie tylko wysoka grzywna, ale nawet 5 lat więzienia. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

52-latek wpadł w ręce policjantów podczas kontroli drogowej. W bagażniku renault, którym kierował mężczyzna, stróże prawa znaleźli torbę, w której znajdowało się ponad 1,5 kilograma marihuany. Nielegalny towar kryminalni odkryli także podczas przeszukania jego mieszkania i garażu. Zabezpieczono w sumie 380 paczek papierosów oraz 85 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, a także 50 butelek nielegalnego alkoholu.

Śledczy oszacowali, że straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wynoszą blisko 75 tysięcy złotych. Zatrzymany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień w sprawie. Mimo tego, Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i postanowił tymczasowo aresztować 52-latka. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie, oczekując na proces. Za popełnione przestępstwa grozi mu 8 lat więzienia.

(KWP Katowice / mm)

  • worki z marihuaną
  • butelki z zabezpieczonym alkoholem
  • worki z tytoniem i butelki z alkoholem

Film Wpadł z kontrabandą i narkotykami

Pobierz plik Wpadł z kontrabandą i narkotykami (format mp4 - rozmiar 16.11 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja