Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na rowerach – mobilni i skuteczni

Szybka reakcja pokrzywdzonego i mobilności policjantów na rowerach doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży roweru. Mienie zostało odzyskane, a mężczyzna podejrzewany o kradzież zatrzymany. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Patrol rowerowy świebodzińskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że w Zbąszynku skradziono rower. Właściciel skradzionego jednośladu ruszył na poszukiwania i udał się w stronę sąsiedniej miejscowości. Policjanci w tym czasie sprawdzili inną drogę możliwego odjazdu złodzieja. Po kilku minutach pokrzywdzony rozpoznał swój rower i ujął mężczyznę, który na nim jechał. W tym samym czasie na miejsce dojechali policjanci z patrolu rowerowego.

Skradziony rower i saszetka z zawartością dokumentów i pieniędzy zostały odzyskane. W związku z podejrzeniem kradzieży roweru, 23-letni mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież wartego ponad 1000 złotych roweru, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w podobnych przypadkach bardzo ważne jest jak najszybsze zgłoszenie takiego zdarzenia Policji. Natychmiastowa reakcja i działanie, zwiększa szanse na odzyskanie skradzionego mienia oraz zatrzymania sprawcy.

Patrole rowerowe będą dbały o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu świebodzińskiego do jesieni. Ich skuteczność i mobilność podkreślają sami mundurowi. Wykorzystanie roweru w codziennej służbie ułatwia dotarcie w miejsca, do których dojazd radiowozem jest niemożliwy lub znacznie utrudniony.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Policjanci na rowerach – mobilni i skuteczni

Pobierz plik Policjanci na rowerach – mobilni i skuteczni (format mp4 - rozmiar 4.77 MB)

Powrót na górę strony