Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci wybiegały na ulicę, a pijani rodzice kłócili się ze sobą

Data publikacji 05.05.2016

Dużą nieodpowiedzialnością i kompletnym brakiem wyobraźni wykazali się rodzice, którzy znajdując się w stanie nietrzeźwości „sprawowali opiekę” nad swoimi małymi dziećmi. Badanie przeprowadzone przez interweniujących policjantów z dzierżoniowskiej komendy wykazało u matki ponad 1,5, a u ojca dzieci - blisko 1,4 promila alkoholu w organizmie. W momencie interwencji rodzice kłócili się i szarpali nie zwracając żadnej uwagi na dzieci, które wybiegały na ruchliwą ulicę. Rodzice będą teraz za swoje postępowanie odpowiadać przed sądem.

Funkcjonariusze z komendy w Dzierżoniowie 2 maja br. około godziny 18.00 zostali zaalarmowani o pewnej parze z trójką dzieci, która szła w okolicach stadionu, gdzie odbywała się majówka. Z relacji świadka wynikało, że dorośli, którzy są wyraźnie pijani kłócą się i szarpią, a trójka małych dzieci biega bez opieki po ulicy. W związku z tym policjanci niezwłocznie udali się we wskazane miejsce, gdzie na ul. Bielawskiej zauważyli troje małych dzieci, które same wybiegały na jezdnię. Kilka metrów z przodu szedł mężczyzna wraz z kobietą, którzy głośno krzycząc i szarpiąc się wzajemnie nie zwracali żadnej uwagi na dzieci. Policjanci natychmiast zabrali dzieci w bezpieczne miejsce na chodnik i przystąpili do interwencji. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy próbował oddalić się, lecz po chwili został zatrzymany.

Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 29-letnia matka ma ponad 1,5 promila, a ojciec - 1,4 promila alkoholu w organizmie. Dziewczynki w wieku 3, 4 i 6 lat trafiły pod opiekę innego, trzeźwego członka rodziny.

Policjanci wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Jeśli zgromadzony materiał wykaże, że rodzice swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem narazili małe dzieci na bezpośrednie zagrożenie dla ich życia bądź zdrowia to grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiały w tej sprawie funkcjonariusze przekażą również do sądu rodzinnego, który podejmie decyzję, co do dalszego sprawowania opieki nad dziećmi.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony