Policyjne małżeństwo przebiegło prawie 100 km

Data publikacji 05.05.2016

Sierż. sztab. Paweł Grabski oraz sierż. sztab. Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu ukończyli jeden z najdłuższych ultramaratonów w Polsce, czyli „I KRS Formoza – Ultramaraton Kaszubski”. Przebiegli 50 mil morskich, a radomska policjantka jako jedyna kobieta zmieściła się w limicie czasowym biegu.

W dniach 2-3 maja w miejscowości Przywidz odbył się jeden z najdłuższych ultramaratonów w Polsce. Na dystansach 100, 50 i 25 mil morskich wystartowało prawie 100 śmiałków w tym dwójka  funkcjonariuszy Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu.

Jak podkreśla Dariusz Terlecki, prezes stowarzyszenia KRS Formoza, trasa podawana jest w milach morskich, ponieważ Formoza jest jednostką morską. Bieg odbył się na terenach leśnych ok. 40 km od Gdańska. Jego trasa została poprowadzona pętlą o długości 25 mil morskich z wykorzystaniem ścieżek pieszych i rowerowych. Bieg swoim patronatem objął m.in. Marcin Gortat, a  wsparcia organizacyjnego udzielił dowódca Jednostki Wojskowej Formoza.

Policyjne małżeństwo przygotowywało się do biegu od kilku miesięcy, a przebiegnięcie dystansu 50 mil morskich (prawie 100 km) zajęło naszej koleżance ponad 11 godzin. Funkcjonariuszka z KWP wbiegła na metę jako jedyna kobieta, która zmieściła się w limicie czasowym zajmując 11 miejsce w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu będzie mogła wziąć udział w czerwcowym biegu wytrzymałościowym „Formoza Challenge”.  Sierż. sztab. Paweł Grabski był na mecie 12.