Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 05.05.2016

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna, którego zatrzymali jeleniogórscy policjanci, a podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Przypomnijmy, że sprawca kilka razy ranił nożem pokrzywdzonego, który z obrażeniami trafił do szpitala. Poszkodowanego znaleźli dzielnicowi w trakcie patrolowania jednego z miejskich parków. Zatrzymanemu może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 2 maja br. przed godziną 19.00 w jednym z parków w Jeleniej Górze. Dzielnicowi, którzy patrolowali ten rejon miasta, znaleźli leżącego na ziemi 27-letniego mężczyznę, zakrwawionego, z licznym ranami kłutymi. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W tej sprawie policjanci prowadzili zarówno czynności operacyjne, jak i procesowe. W wyniku podjętych działań, funkcjonariusze wytypowali i zatrzymali już następnego dnia mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. 43-latek trafił wówczas do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila.

Sąd na podstawie zebranych dowodów w tej sprawie zastosował już wobec zatrzymanego tymczasowy areszt na 3 miesiące, ale mężczyźnie może ostatecznie grozić nawet dożywocie.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja