Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania policji i straży leśnej

Data publikacji 05.05.2016

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży leśnej z Kowar, Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego oraz strażą Karkonoskiego Parku Narodowego prowadzili działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami lub motocyklami w lasach i po górskich szlakach. Efektem było ukaranie mandatami 4 kierujących motocyklami, w tym 3 obywateli Niemiec za nielegalny wjazd do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt.

Od 30 kwietnia do 2 maja br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z strażą leśną Nadleśnictwa „Śnieżka” w Kowarach, Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie, we Lwówku Śląskim oraz strażą Karkonoskiego Parku Narodowego prowadzili działania skierowane przeciwko kierowcom quadów i motocykli crossowych. Akcję prowadzono w okolicach Kowar, Michałowic, Górzyńca i Szklarskiej Poręby.

W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 4 kierujących motocyklami, na których nałożyli mandaty karne w wysokości po 500 zł każdy, za nielegalny wjazd do lasu i uporczywe płoszenie zwierząt. 

Pierwszego amatora leśnych przejażdżek na crossie policjanci zatrzymali w kompleksie koło Michałowic, a pozostałą trójkę, obywateli Niemiec mundurowi ujęli w lesie nieopodal Kowar. Poruszali się oni na motocyklach enduro. 

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po leśnych górskich szlakach.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony