Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ewakuowali mężczyznę z płonącego budynku

Policjanci Wydziału Prewencji zawierciańskiej komendy, uratowali życie 63-letniemu mężczyźnie. Mundurowi weszli do środka płonącego budynku i ewakuowali zawiercianina. Ugasili jego żarzące się ubranie i udzielili pomocy przedmedycznej. Dzięki natychmiastowemu działaniu stróżów prawa oraz strażaków, nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło wczoraj (04.05.2016) około godz. 10:45. Dyżurny zawierciańskiej komendy został powiadomiony o płonącym domu jednorodzinnym w Zawierciu. We wskazane miejsce natychmiast skierowany został patrol, który potwierdził zgłoszenie. Policjanci zastali zastęp straży pożarnej, który rozpoczynał akcję gaśniczą. Z uzyskanych informacji wynikało, że w budynku może być jakaś osoba. Policjanci przy asekuracji strażaków weszli do środka i ewakuowali z płonącego domu 63-letniego mężczyznę. Mundurowi ugasili jego żarzące się ubranie i udzielili mu pomocy przedmedycznej. Mężczyzna był przytomny, jednak miał trudności z poruszaniem się. Niestety budynek spłonął doszczętnie.

Policjanci po przekazaniu zawiercianina przybyłym na miejsce ratownikom medycznym, zabezpieczali miejsce zdarzenia przed osobami postronnymi oraz zapewniali drożność przejazdu wozom strażackim. W chwili obecnej ustalana jest przyczyna pożaru i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Dzięki czynnościom podjętym przez sierż. szt. Roberta Kolanko oraz st. sierż. Dariusza Grajkowskiego, nie doszło do tragedii. Opanowanie i szybkość działania policjantów, pozwoliły skutecznie przeprowadzić akcję ratunkową.

(KWP w Katowicach / ms)

  • płonący dom
  • płonący dom
  • płonący dom
Powrót na górę strony
Polska Policja