Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Patrole rowerowe na ulicach Gorzowa

Mundurowi znowu wsiedli na rowery. Policyjne jednoślady można spotkać na nadwarciańskim bulwarze, a także w skwerach i parkach. Tam, gdzie dotarcie na miejsce rowerem może być łatwiejsze niż pieszo czy radiowozem. Widok policjantów na rowerach będzie nam towarzyszyć do jesieni.

Coraz wyższa temperatura, słońce i bezchmurne niebo powoduje, że częściej decydujemy na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ostatni majowy weekend był tego świetnym przykładem. Na ulicach Gorzowa można było dostrzec spacerujące rodziny z dziećmi, amatorów biegania czy jazdy na rowerze. Kolejny sezon rowerowy rozpoczęli mundurowi. Widok policjanta na rowerze nikogo już w Gorzowie nie dziwi. Wzbudzają sympatię i zainteresowanie odpoczywających w parkach i skwerach gorzowian.

Sami policjanci podkreślają zalety wykorzystania rowerów w codziennej służbie. Tam, gdzie nie można dojechać radiowozem, pojawiają się właśnie policyjni rowerzyści. Najczęściej mundurowych można spotkać w parkach, skwerach i nadwarciańskich bulwarów. Głównym zadaniem policjantów na rowerach jest reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych z alkoholem.

Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Gorzowa do późnej jesieni. Warto podkreślić, że również w innych miastach garnizonu lubuskiego można spotkać policyjnych rowerzystów. Niespełna kilka dni wcześniej szybka reakcja świebodzińskiego patrolu rowerowego pomogła zatrzymać sprawcę kradzieży roweru:

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • patrol rowerowy #1
  • patrol rowerowy #2
  • patrol rowerowy #3
  • patrol rowerowy #4
  • patrol rowerowy #5
  • patrol rowerowy #6

Film Patrole rowerowe na ulicach Gorzowa

Pobierz plik Patrole rowerowe na ulicach Gorzowa (format mp4 - rozmiar 21.13 MB)

Powrót na górę strony