Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca alarmu bombowego zatrzymany

Data publikacji 06.05.2016

Policjanci z Goleniowa wspólnie z funkcjonariuszami ze Stargardu zatrzymali sprawcę wywołania fałszywego alarmu o podłożeniu ładunku wybuchowego na goleniowskim lotnisku. Zatrzymanemu mężczyznie grozi do 8 lat więzienia.

W czwartek (5 maja 2016) w godzinach wieczornych oficer dyżurny goleniowskiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym na lotnisku. Niezwłocznie po tej informacji na miejsce zostały skierowane patrole. Odpowiednie służby przystąpiły do przeszukania obiektu. Okazało się, że alarm był fałszywy.

Równolegle z tymi działaniami, policjanci pracowali nad ustaleniem autora wiadomości.  Współpraca goleniowskich stróżów prawa z funkcjonariuszami zajmującymi się walką z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz policjantami ze Stargardu, doprowadziła do wytypowania i szybkiego zatrzymania sprawcy fałszywego alarmu bombowego.

Kilka godzin po zgłoszeniu, sprawca był w rękach policji. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Trafił do policyjnego aresztu.

Za popełniony czyn mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

(KWP Szczecin /dk)

 

Powrót na górę strony