Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował starszą kobietę z płonącego mieszkania

Data publikacji 09.05.2016

Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej Policji patrolując teren miasta zauważył w jednym z mieszkań pożar. Policjant powiadomił o tym dyżurnego, a następnie nie czekając na strażaków ruszył z pomocą mieszkańcom znajdującym się w budynku. W wyniku podjętych działań, m.in. z płonącego mieszkania ewakuował też starszą kobietę.

8 maja 2016 r. po 11:00 policjant z Wydziału Ruchu Drogowego lubińskiej policji, przejeżdżając radiowozem przez centrum miasta zauważył grupę ludzi, którzy wszczęli alarm, gdyż w jednym z mieszkań wybuchł pożar. Funkcjonariusz od razu przekazał tę informację dyżurnemu, a ten powiadomił Straż Pożarną.

Policjant, nie czekając na przybycie ratowników, sam rozpoczął ewakuację mieszkańców klatki, w której wybuchł pożar. W pierwszej kolejności skierował się na piętro, gdzie znajdowało się mieszkanie, z którego wydobywał się dym. Nikt nie otwierał drzwi. Gdy zapukał do sąsiadów, aby poinformować ich o zagrożeniu, okazało się, że w jednym z mieszkań była właścicielka płonącego mieszkania.

Starsza kobieta zamiast opuścić budynek weszła do swojego lokalu i mimo wezwania funkcjonariusza nie chciała z niego wyjść. Policjant ruszył za nią. Wszystkie pomieszczenia były zadymione. Funkcjonariusz, mając na uwadze istniejące zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety, siłą wyprowadził ją z domu w bezpieczne miejsce. Dalej, wspierany już przez policjantów z Wydziału Prewencji, ewakuował pozostałych lokatorów.

Jak wstępnie ustalili policjanci i funkcjonariusze Straży Pożarnej, prawdopodobną przyczyną pożaru była pozostawiona w mieszkaniu zapalona świeca.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony
Polska Policja