Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

26-latek zatrzymany za uszkodzenie flagi

Data publikacji 09.05.2016

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali 26-latka podejrzanego o uszkodzenie flagi Polski. Mężczyzna zdjął jedną z flag znajdujących się na słupach przy ulicy Jagiellońskiej, a następnie uszkodził ją uderzając o chodnik i słupki. Mężczyzna został ukarany grzywną.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 07.05.2016 r., nad ranem, przy ulicy Jagiellońskiej. Wówczas patrol kryminalnych z bydgoskiego Szwederowa zauważył mężczyznę z flagą Polski. Osoba ta szła w kierunku ronda Jagiellonów. Funkcjonariusze zaobserwowali jak niszczy flagę uderzając nią o chodnik oraz znajdujące się obok słupki. Policjanci natychmiast podjechali do mężczyzny. W trakcie legitymowania okazało się, że flaga ma złamany trzonek i jest zabrudzona.

26-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut z art. 137 § 1 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, może podlegać grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się i dobrowolnie poddał karze. Teraz za swoje zachowanie będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości kilkuset złotych.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Zapis z monitoringu

Pobierz plik Zapis z monitoringu (format mp4 - rozmiar 1.08 MB)

Powrót na górę strony