Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli członkowie grupy kradnącej samochody

Data publikacji 09.05.2016

W niespełna dobę od zgłoszenia policjanci weszli do pomieszczeń, gdzie zabezpieczyli szkielet skradzionego BMW wraz z częściami, sprzęt elektroniczny do zagłuszania GPS-u i mnóstwo części samochodowych. Kryminalni przejęli także kilkadziesiąt tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe i narzędzia służące do kradzieży aut. Do sprawy zatrzymano pięć osób. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W środę, 4.05.br., policjanci z Rubinkowa przyjęli zgłoszenie o kradzieży pojazdu marki BMW 530i. Kryminalni z Torunia i Bydgoszczy ustalili, że pojazd znajduje się na jednej z posesji w gminie Łubianka. W niespełna dobę od zgłoszenia funkcjonariusze weszli do pomieszczeń należących do jednego z zatrzymanych.

Do policyjnego aresztu trafiło czterech mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat  i 19-latka. Po przeszukaniu garażu policjanci odnaleźli skradzione BMW, praktycznie rozebrane na części tak, że pozostał z niego szkielet. Kryminalni przeszukując pomieszczenia  znaleźli również sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS i mnóstwo części pochodzących z innych pojazdów różnych marek. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli także gotówkę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, laptopa, telefony komórkowe, narzędzia służące do włamań i kradzieży samochodów.

Zatrzymana piątka odpowie za kradzież BMW 530i. 19-letni mężczyzna i kobieta odpowiedzą za paserstwo.

Toruńscy kryminalni zgromadzili materiał świadczący o tym, że trójka zatrzymanych mężczyzn prowadziła przestępczy proceder już od kilku miesięcy. Materiał wskazuje na to, że  kradli auta, następnie rozbierali je na części i sprzedawali w różnych miejscach. 

Doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, co powoduje, że zagrożenie karą jest nie mniejsze niż 3 lata. Należy zaznaczyć, że prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie  jednego z podejrzanych. Sąd na wczorajszym, 08.05.br., posiedzeniu zdecydował o aresztowaniu na okres 3 miesięcy 40-letniego członka tej grupy.

Już dzisiaj wiadomo, że grupa ta stoi za kradzieżami co najmniej kilku aut. W tym śledztwie nie jest to ostatnie zatrzymanie. Śledczy nie wykluczają dalszego jego rozwoju i zapowiadają kolejne zatrzymania.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

  • Policjant prowadzi jednego z zatrzymanych
  • Narzędzia służące do włamań
  • Jeden z zatrzymanych przy rozbieranym na części aucie
  • Zatrzymani przy rozbieranym na części aucie
  • Auto rozebrane na części
  • Jeden z zatrzymanych w "dziupli samochodowej"
  • Auto rozbierane na części
  • sprzęt elektroniczny do zagłuszania sygnałów GPS
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Wpadli członkowie grupy kradnącej samochody

Pobierz plik Wpadli członkowie grupy kradnącej samochody (format mp4 - rozmiar 2.01 MB)

Powrót na górę strony