Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego

W sobotę w Rzeszowie odbył się kolejny Ultramaraton Podkarpacki. Podobnie jak w latach ubiegłych, Patronat Honorowy nad biegiem objęli m.in. Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie. W biegu na koronnym dystansie 115 km ponownie wystartował policjant z rzeszowskiej komendy, młodszy aspirant Marcin Żaczek. W tym roku okazał się bezkonkurencyjny w klasyfikacji służb mundurowych, a w klasyfikacji open zajął drugie miejsce.

Z roku na rok rośnie liczba zawodników, startujących w biegach na nietypowych dystansach. W tym roku do III Ultramaratonu Podkarpackiego zgłosiło się ich już pięciuset. Zawodnicy pokonywali dystanse 30, 50, 70 km oraz ekstremalny - 115 km. Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy przewidzieli odrębną klasyfikację dla służb mundurowych. Jak zawsze trasy ultramaratonu miały charakter terenowy i w znacznej części przebiegały głównie drogami polnymi i leśnymi dookoła Rzeszowa. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z rzeszowskiej komendy. Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom w poszczególnych dystansach puchary i pamiątkowe nagrody wręczyli Pani Agnieszka Kielar w imieniu Prezydenta Rzeszowa oraz Komendant Miejski Policji w Rzeszowie młodszy podinspektor Bogusław Kania i kierownik zawodów Lucyna Sroka.
 
Zwycięzcami biegu na najdłuższym dystansie 115 km został Andrzej Zyskowski, a w wśród kobiet Patrycja Bereznowska. Kolejny sukces w tegorocznych zawodach odniósł policjant z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie - młodszy aspirant Marcin Żaczek. Startując w koronnym dystansie 115 km, zajął drugie miejsce w klasyfikacji open. Okazał się natomiast bezkonkurencyjny w klasyfikacji służb mundurowych, zajmując pierwsze miejsce na tym dystansie. W obydwu klasyfikacjach poprawił swoje wyniki z roku ubiegłego.

(KWP w Rzeszowie / ms)
 

  • Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego #1
  • Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego #2
  • Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego #3
  • Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego #4
  • Policjant na podium III Ultramaratonu Podkarpackiego #5
Powrót na górę strony