Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usiłował ukraść bankomat

Data publikacji 10.05.2016

Mokotowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował ukraść bankomat. 36-latek otworzył drzwi forda, po czym okręcił bankomat stalową liną podpiętą do auta. Wtedy do akcji wkroczyli funkcjonariusze z wydziału wywiadowczo-patrolowego. Teraz mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (9 maja 2016) około 22.50 dyżurny mokotowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który podejrzanie kręcił się wokół bankomatu. Okazało się, że 36-latek usiłuje wyrwać cały bankomat z fundamentu. Podjechał pod bankomat fordem transporterem. Rozchylili drzwi przedsionka, po czym okręcił urządzenie stalową liną podpiętą do auta. Nie udało mu się załadować bankomatu do samochodu z uwagi na szybką reakcję zaalarmowanych policjantów.

36-letni Maciej D. został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu. W prokuraturze rejonowej mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem.

Za ten czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony